Jdi na obsah Jdi na menu
 


První Halový turnaj - 17.10.2009 AVL

31. 10. 2009

17.10.2009 jsme jako nově pojmenovaný tým Lamy  (bývalý Hammerfall) zahájili zimní sezonu v AVL né velmi povzbuzujícím výkonem.

Herní sestava: Náhra - Peťa Kožárová, Lucie Gajdošová ( vypůjčená z týmu Skandál)

                           Bloky - Martin Medlen, Martin Podborský, Vašek Němec

                             Smeč - Ondra Papež, Lukáš Sáblík

Jakožto obvykle jsem začínali velice brzo ráno, což někteří z nás nestíhali, a tak jsme začali více méně bez rozcvičky (což velmi neprospívá následujícímu výkonu). Tělo je potřeba zahřát a to se nám jaksi nepovedlo, takže si myslím že se to i ve hře docela odrazilo.

Naše skupina B obsahovala 3 týmy, a to nás (Lamy z 5. ligy) a další dva týmy, které již hrají v 1.AVL lize, takže si dovedete představit, jak to asi muselo vypadat, ale nebudeme předbíhat. Technicky to nevypadalo tak špatně, ale herně bohužel ano. Největší problém, který Lamy mají je, že si neumí stoupnout, tam kam mají. Chybělo nám vykrývání bloků a smečařů a hl. špatné postavení při obraně v poli.  Pokud děláme cokoliv (bráníme, nebo útočíme), hráč, který je ve výskoku, nemá šanci se vykrýt a proto je na ostatních, co jsou nohama pevně na zemi, aby mu pomohli. Pohyb, pohyb a zase pohyb.

Co se týče obrany , je potřeba, aby zadní hráči stáli přesně tam kde nemají, a přední hráči pevně postavily bloky.

Další, velmi podstatným nedostatkem je nepřesný příjem, od kterého se pak odvíjí celá hra. Jelikož soupeři byli velmi zkušení hráči, hodně nás vytloukli hlavně podáním.  Nebyli jsme schopni přijmout jediný balon přesně a proto se pak ani nedalo smečovat a položit balon tak, jak to umíme.

A v poslední řadě podání, není možné, a hlavně je nepředstavitelné, abychom pokazili několik podání jdoucích za sebou. Velice tvrdě si vydřeme podání, a pak jedním ledabylým bouchnutím, vrátíme bod i balon soupeři.

Takže malé shrnutí, v základní skupině jsme všechno prohráli a spadli jsme do skupiny mezi poslední týmy.  Tam jsme dostali nám rovné soupeře, ale jak je u nás Lam zvykem velice jsme se přizpůsobili a tím jsme proti týmu Žabáci (nad kterým jsme na tréninku bez problémů vyhráli) prostě a jednoduše prohráli, možná i proto, že jsme byli svědkem zranění našeho kapitána Martina Medlena, který se setkal se soupeřem pod sítí a vyvrknul si kotník, a dál už hrát nemohl.

 Poslední s kým jsme hráli je nám velmi známý tým Partners nyní Patlali, se kterými jsme vyhráli v Tai breaku, díky Lukynové dlouhé šňůře v podání (i když to nám soupeř prostě pustil, protože si chtěli zahrát) takže docela trapas, ale tentokrát jsme se nenechali vyvést z míry a třetí set jsme ji to prostě natřeli, což bylo super.

Takže co víc dodat, máme ještě co dohánět a trénovat. Myslím ale, že jsme na dobré cestě.  Pokud se budeme na všechno soustředit, soupeř nemá šanci : -)

 - Peťa Kožárová ;)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář